Тема. Твоя країна —
Україна. Символи держави.
Мета. Формувати уявлення про країну; ознайомити з найвідомішими містами, з національними символами та символами Степненської
презедентсько– парламентської республіки; формувати національну свідомість;
виховувати патріотизм, повагу до символів України;
розвивати пізнавальні інтереси.
Обладнання: Державні символи України та символи
Степненської загальноосвітньої школи; мультимедійна презентація «Твоя країна
Україна», «Київ»; роздатковий
матеріал для групової роботи (додаток 1), зашифроване прислів’я; мультимедійні засоби
Форма уроку: комбінований
План-
конспект проведення уроку
ДОДАТОК ДО УРОКУ (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
Урок: математика .
2 клас
Вч. Гавриленко Т.О.
Тема: вправи та
задачі на засвоєння таблиці множення і ділення на 2,3.
Мета:Формувати в учнів уміння застосовувати знання
таблиць множення й ділення для розв’язування прикладів на дві дії та складених
задач; Повторити назви компонентів арифметичних дій, розвивати логічне мислення, математичну мову, увагу,
вміння працювати самостійно; виховувати почуття доброти у взаємовідношеннях
один з одним, почуття товариства.
Хід уроку
І. Організаційний момент (Слайд-1)
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Вступне слово вчителя.
-Діти! Сьогодні у нас незвичайний
урок! Ви бачите скільки гостей завітало до нас. В тому числі і казковий
герой. Прослухайте вірш і дізнайтесь , що це за персонаж.
Хмаринка по небу гуляла,
Краплинки усім дарувала.
На землю летіли краплинки,
Маленькі пухнасті сніжинки.
Одна з них до нас завітала,
Урок наш почуть забажала.
Завдань принесла багатенько
Краплинка ця дуже маленька.
А щоб дізнатись ім’я краплинки
вам треба виконати невеличке завдання
2.Усний рахунок.(Слайд-2)
звуть її всі Капітошка.(Слайд-3)
Учитель. Так, діти, до
нас, дійсно, завітав веселий та кмітливий Капітошка і на своїй хмаринці
приніс нам багато цікавих і різноманітних завдань,. Бо дуже йому хочеться
перевірити чи добре ви вивчаєте математику? А коли ми виконаємо всі завдання
від Капітошки, то дізнаємось що людині дає ця розумна наука математика.
За правильні відповіді Капітошка буде дарувати вам маленькі краплинки.Чим більше краплинок ви
назбираєте, тим кращу оцінку отримаєте. Ну, що готові???? Рушаємо ж у чудову
країну знань математики!
ІІІ.Актулізація опорних знань.
1.Каліграфічна хвилинка.
-Діти, Капітошка більше за всі інші полюбляє одну цифру, вона, навіть
схожа на неї. Хто здогадався - яка це цифра? (0)
(Діти прописують цифру 0 в
зошитах)
2.
Математичний диктант.
- Ось що розповіла про себе наступна крапелька. Слухайте розповідь
Капітошки та записуйте всі числа з розповіді до свого зошита.
Я одна з багатьох крапельок великого світового океану,
який об"єднує в себе 4 океани та 3 десятка морів. Всього 7 десятків %
поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є 2 моря - Чорне та Азовське, а
також біль -ше ЗО рік. Ваше тіло на 75 % складається з води. Без води ваш
організм може прожити лише 4 доби. Людина випиває за день близько 2 літрів води
і у 2 десятки раз більше води використовує для миття посуду та приготування
їжі.
- Поміняйтесь зошитами.
Візьміть олівці. Якщо не буде жодної помилки, намалюєте на полях сонечко.
)
1, 4, ЗО, 70, 2, ЗО, 75, 4, 2, 20.
3.Робота біля дошки
Наступне
завдання від Капітошки знаходиться на краплинках .(робот за картками)
а) Замінити додаванням б)
Замінити множенням
2х 4=
2+2+2=
2 х7=
2+2+2+2+2=
в)Розвязати
задачу.
Маса трьох
динь 12 кг..Яка маса однієї дині?
Решта
учнів в зошиті завдання№782
12,8,
4,9.(Перевірка фронтально)
4.Вдосконалення
обчислювальних навичок(Завдання наступної краплинки)
Задачі – вірші.
Кролик вуха насторожив –
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно:
В двох кролів є скільки вух?(2*2=4)
Три лисички, три сестрички.
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?(3*2=6)
Встала вранці миша- мати
Дітям зерна роздавати.
6 дітей і всім вона,
Роздала по три зерна.
Скільки, вас питаю я,
З’їла
зернят вся сім’я?(6*3=18)
5. А ось подивіться на ці приклади (слайд) їх виконував капітошка, але припустився помилок. Давайте їх виправимо.
10:2+32=38 3*4-7=2
12:2+18=34 6:3+15=17
15:3+45=50 2.9-6=12
6.Робота в зошитах.
Обчислення прикладів.
У вас на партах знаходяться
маленькі краплинки з прикладами, які слід обчислити.
(З коментуванням)
24: 3+16 (48-32) :2
21:3+35 12:2+56
3*9-5 3: 3+46
7. Робота над задачами
Задача№783
Як можна поділити відрізок на три рівні частини?(15: 3=5)
Якої довжини кожна частина?
8. Творча робота над задачею.
Скласти задачу за коротким записом та розв’язати її.
(слайд)
Скільки дволітрових банок привезли до магазину?
Скільки літрів соку в одному бутилі?
Що запитується в задачі? Чи можемо відразу відповісти на
питання задачі? Чому?
Чи можемо дізнатись скільки літрів соку в п’яти дволітрових
банках? Якою дією?(множення)
Дізнавшись скільки літрів соку в дволітрових банках
зможемо дізнатись скільки всього соку привезли в магазин?Якою дією?
Запишіть розв’язання задачі в зошити.
9. Підсумок уроку
Нарешті ми виконали всі завдання казкового друга і тепер
можемо дізнатись, що дає нам наука
математика.
Всі хором читають.
Учись, лічи, складай задачі,
Не зупиняйся ні на мить.
Хто математику полюбить,
Тому в навчанні пощастить.
Сьогодні ми добре попрацювали. Капітошка тепер впевнений, що ви старанні
учні і вам неодмінно пощастить в навчанні.
Оцінення учнів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий